fbpx
Mentora Fethiye

Mentora Hakkımızda

Eğitim ve mevcut sistemin sürekli değiştiği 21. yüzyılda, Mentora Language Schools Fethiye, öğrenmenin “eğitme-öğretme” sürecinin bir parçası olmadığını savunur.

Mentora Language Schools Fethiye, öğrenciler ve akademisyenlerin birlikte öğrenme pratiğinin olduğu bir kurum olarak tasarlanmıştır. Yarattığı çok kültürlü ortamda, öğrenmenin sadece meslek hedefli olmayan, insani değerleri, yaratıcılığı ve çevreye duyarlılığı olan bir dil okuludur.

Mentora Language Schools Fethiye, farklı kültürlerden gelen öğrenci ve araştırmacıların birikimini paylaşacağı, mesleki kurslardan İngilizce öğrenimine; sosyal bilimler ve tasarım dünyasına ilişkin her türlü yaratıcı ve entelektüel derinliği olan çalışmanın merkezi olmayı misyon edinmiştir.

Öğrencilerin, dil öğrenirken dar bir sınıf içerisine sıkışmadan, dışarıda günlük olarak en etkin biçimde İngilizceyi öğrenmeleri sağlanır.

Programlar yoğun ve kamp ortamında tasarlanmıştır. Özellikle İngilizce öğrenimi sırasında İngiliz ailelerle birlikte yaşamak, öğrenim süresini ve derinliğini hızlandırmakta ve öğrencilere benzersiz bir deneyim yaşatmaktadır.

 

Neden Mentora Language Schools Fethiye?

İkinci dil öğrenmek zorlu bir süreçtir. Öğrenmesi, uzun bir süre ve çaba gerektirir.

Mentora Language Schools Fethiye’de ise diğer dil okullarından ve kurslarından farklı olarak dili kullanma becerilerine yönelik bir program sunmaktadır. Mentora Language Schools Fethiye bir kurs değil “yoğun dil kampı”dır.

Öğrencilerimiz en iyi yabancı öğretmenlerle çalışıp ders dışında da ana dili İngilizce olan aktivite liderleriyle sohbet etme imkanına sahiplerdir. İngilizceyi günlük sohbet dili olarak kullanırlar.

İngilizceyi daha iyi öğrenmek için İngiliz aile yanında kalmak son derece iyi bir fırsattır. Konaklamanızı Fethiye’deki İngiliz ailelerden birinin yanında yaparak bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Mentora Language Schools Fethiye, yemyeşil bir orman içindeki kampüsünde size huzurlu ve konforlu bir “doğal İngilizce konuşma ortamı” sunuyor. Bu ortam, sizlere İngilizce konuşulan bir ülkedeki kursa katılmaktan daha çok pratik yapma imkanı sağlıyor. Öğrencilerimize, pek çok başka kurumun vadettiği gibi çok kısa zamanda İngilizce öğretmeyi vadetmiyoruz. Ancak, sürekli pratik yaparak İngilizce seviyenizi geliştirirken, Mentora Language Schools Fethiye’de geçireceğiniz zaman sonrasında dili öz güvenli ve etkin bir şekilde kullanacağınıza inanıyoruz.

 

Fethiye’de “Küçük İngiltere”

İngilizceyi Türkiye’de öğrenmek fikri, ilk bakışta çoğu kişinin aklına “Neden?” sorusunu getirir ancak Mentora Language Schools Fethiye, ana dili İngilizce olan ülkelerde yer alan pek çok okula kıyasla avantajlara sahiptir.

Mentora Language Schools’un Fethiye’de kurulmasının en önemli nedeni, İngiliz ailelerin çoğunlukta olmasıdır. Öğrenciler bu ailelerin yanında konaklayarak İngilizcelerini herhangi bir okul ya da kurs ile karşılaştırılamayacak hız ve kalitede geliştirme olanağına sahiptir.

İngiliz ailelerimizin çoğu, erken emekli olmuş ve kendilerine daha fazla zaman ayırabilecekleri bir yaşam için Türkiye’ye yerleşmeyi seçmiş kişilerden oluşmaktadır.

Mentora Language Schools Fethiye’nin diğer bir özelliği ise; “doğal İngilizce konuşma ortamı” olmasıdır. Kampüsümüzde öğrencilerle sürekli vakit geçiren ana dili İngilizce olan öğretmenlerimiz, çalışanlarımız ve İngiliz misafirlerimiz bu ortamı oluşturarak öğrencilere daha çok pratik yapma olanağı sağlamaktadır.

Mentora Language Schools Fethiye’nin misyonu, iletişim olanaklarıyla küçülen dünyamızın insanlarını bir süre için dahi olsa fiziki olarak bir araya getirerek kültürlerarası bir etkileşim yaratmaktır. İlk bakışta sadece İngilizce eğitimi odaklı görünen kurumumuz, katılımcıların adaptasyon yeteneklerini, kendine güven ve iletişim becerilerini geliştirmeyi, çalıştıkları konu ne olursa olsun onları bir süreliğine dış dünyanın kargaşasından uzaklaştırıp bir “kamp ortamına” çekmeyi hedeflemektedir.